niedziela, 10 lutego 2013

Zazdrość.

Hei! Dzisiaj postanowiłam, że napiszę coś bardziej dobrego niż te poprzednie notki. Napiszę Wam o zazdrości. 

 

 

Zazdrość, kiedy jest naprawdę silna, to uczucie niezwykle niszczycielskie. Nie można chcieć posiadać kogoś na wyłączność. Często gdy na kimś nam bardzo zależy, w jakiś sposób boli nas jego kontakt z innymi, którzy mogliby  zająć nasze miejsce w jego życiu (np. zakochana w chłopaku dziewczyna będzie zazdrosna o jego przyjaciółki) i to jest całkiem normalne. Problem robi się wtedy, gdy dajemy tym uczuciom panować nad sobą, robimy sceny, próbujemy ograniczyć kogoś, na kim nam zależy. W ten sposób tworzą się toksyczne relacje, z których nie może wyniknąć nic dobrego. Jednocześnie zupełnie zrozumiałą reakcją jest radość, że ktoś, na kim nam zależy, jest o nas zazdrosny, bo jest to niezawodny dowód na to, że ten ktoś żywi do nas jakieś silne uczucia.


 

 

Zazdrość może być dobra jak i zarówno zła.
Zazdrość jest zła, gdy osoba, która zazdrości zaczyna robić wszystko, aby obiekcie jej zazdrości coś nie wyszło. Są osoby, które mogą też zrobić komuś krzywdę tylko dlatego, że mu zazdroszczą.
Zazdrość jest dobra wtedy, gdy działa motywująca. Jak ktoś sobie myśli ,zazdroszczę jej figury, a wiec będę ćwiczyć, aby też taką mieć.' albo ,ma świetne oceny, muszę zacząć się uczyć, aby nie być gorszą'

Uważam, że zazdrość w większej ilości nie prowadzi do niczego dobrego. Dla mnie zazdrość jest jak potwór, który wszystko niszczy. Doścć często przez wynik zazdrości rozpada się związek, przyjaźń, a nawet można stracić rodzinę. Kontakt z ludźmi bardzo często się zmienia, bo wtedy możemy być zupełnie kimś innym. Taka osoba odczuwa wielkie przywiązanie do tego, o co / kogo jest zazdrosna do tego stopnia, że czasami nie panuje już nad swoimi emocjami.

 

 

 

A wy co myślicie? Zazdrość jest dobra czy zła?

5 komentarzy:

 1. Mądrze napisane :) Pozdrawiam, Natalia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Złaa. xd
  Nie, no według mnie zazdrość to złe uczucie,
  ale często sama je miewam ;/

  Zapraszam do mnie.
  setny-blog-o-zyciu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. moim zdaniem zazdrość jest zła. zawsze prowadzi do czegoś złego. nie lubię tego uczucia w sobie, bo często wywołuje nienawiść do pewnych osób...

  skins-fans-pl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy temat !
  obseruje i licze na to samo ; D

  OdpowiedzUsuń
 5. mam zupełnie takie samo zdanie na ten temat jak Ty. ;)

  OdpowiedzUsuń